کلینیک آرمان حیات با 20 سال تجربه...با بکارگیری انواع روشهای سم زدایی سرپایی و بستری وبکارگیری کادر مجرب روانشناسی و مددکاری  صدها بیمار را به خود,خانواده و جامعه  باز گردانده ایم لذا با تجربه دودهه فعالیت امیدواریم قدمی هرچند کوچک در انجام رسالت خود برداریم

صفحه‌ی اصلی

مشاوره

پیشگیری و درمان

مراحل درمان

سم زدایی

مواد اعتیاد آور

درباره ما

تماس با ما

چگونه بهترین مرکز تخصصی درمان را انتخاب کنیم؟

هدف ما از درمان افزایش کیفیت زندگی بیمار می باشد

images/iacf11.jpg
 

مشاوره با کارشناسان ما...

کارشناسان ما , مجرب روانشناسی و مددکاری صدها بیمار را به خود,خانواده و جامعه باز گردانده است .

از ساعت ۹ الی۱۳

 تلفن: ۹۰۹۹۰۷۲۸۷۳ 

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید...

   

هروئین


هروئین یکی از مواد غیر قانونی است که از خانواده افیون‌ها یا اپیوئیدها (شامل تریاک، مرفین، کدئین و سایر داروهای افیونی) می‌باشد که قوی‌تر از همه آن‌ها بوده و سریع‌تر نیز عمل می‌کند.
بیشتر

شیشه


متیل آمفتامین، که در بازار سیاه بنام شیشه (به انگلیسی: crystal) معروف است، نام یک ماده محرک است. این ماده محرک اعصاب است.مت‌آمفتامین با تأثیر مستقیم بر مکانیسم‌های...
بیشتر

ماری جوانا


انواع ترکیبات ماری‌جوانا و حشیش از برگ‌، ساقه‌، دانه و یا گل‌های خشک گیاه شاه‌دانه و یا کانابیس به دست می‌آیند و به رنگ‌های سبز‌، قهوه‌ای‌، خاکستری و یا ترکیبی از آن‌ها دیده می‌شوند‌.
بیشتر

کوکائین


کوکائین، پودری سفید، نرم، شفاف، کریستالی و با طعم تلخ است که از برگ‌های بوته گیاهی به‌نام “اریتروکسیلون کوکا” که از گیاهان بومی آمریکای جنوبی است استخراج می‌شود.
بیشتر

آیا شما و عزیزانتان نیز به دنبال درمان اعتیاد هستید؟


راههای مختلفی را امتحان کرده و دوباره گرفتار شده اید؟ اعتیاد یک بیماری قابل درمان است اما در درمان آن آگاهی و شناخت بیمار و خانواده نسبت به ...
بیشتر

گل همان ماری جوانا است؟؟؟


بله، گل همان ماری جوانای تغییر یافته قسمت های مختلف گیاه شاهدانه است و علت انتخاب اسم جدید ، ایجاد وسوسه بیشتر برای جلب توجه جوان هاست...
بیشتر

چگونگی برخورد با فردی که درگیرسوء مصرف مواد مخدر یا محرک است


مشاور با دریافت اطلاعاتی از فرد و زندگی او، شما را راهنمایی می کند که چگونه دوستانه با عزیزتان وارد ...
بیشتر

هیچ درمانی اجباری نیست!


و گرفتن آزمایش از بیمار به معنای بی اعتمادی به او نیست. تست و آزمایش از آنجاییکه اعتیاد به موادمخدر و محرک را یک بیماری و ترک اعتیاد را درمان اعتیاد در نظر می گیریم‌ ...
بیشتر

سیگار

طبق تحقیقات، استعمال هر نخ سیگار، عمر فرد سیگاری را ۱۱ دقیقه کاهش می دهد. دانشمندان همچنین معتقدند، سن افراد سیگاری در مقایسه با افراد عادی، به طور میانگین ۱۴ سال کمتر است. استعمال سیگار (یا بهتر است بگوییم تنباکو)، دروازه ای برای ورود به عرصه استعمال مواد مخدر است. بسیاری از افراد سیگاری، پس از آلوده شدن به سیگار، دیگر با استعمالِ صِرفِ این ماده دُخانی حس اقناع و ارضا پیدا نمی کنند و به سوی مصرف مواد مخدر خطرناک تر گرایش می یابند
  ادامه مطلب

  ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
   


  برخورد با اعتیاد:


  اعتیاد به مواد مخدر و محرک موجب ضعف در عملکرد تحصیلی و شغلی فرد، کاهش کیفیت زندگی، مشکلات فرهنگی و اجتماعی، و بویژه اختلال در سلامت فرد می شود که به این دلیل خانواده و دوستان از تجربه اعتیاد در اطراف خود پرهیز می کنند.
  در برخورد با خبر اعتیاد یکی از نزدیکان، حمایت و دوست داشتن فرد اولویت است. در چنین موقعیتی اعتیاد فرد را نمی پذیریم اما اعلام می کنیم که او را بدون اعتیادش به مواد پذیرا هستیم.
  پذیرش مثبت و عاشقانه ی فرد مثل گذشته اما با شرط ترک اعتیاد به مصرف مواد و درمان فوری و جدی مهمترین اصل رفتاری در برخورد با اعتیاد است.
  روان شناس الگوی تعامل گذشته ی فرد و اطرافیان او را بررسی می کند، احساسات و هیجانات ناشی از این خبر را تعدیل می کند، و با بازسازی ارتباط در حین درمان به کاهش فشارهای روانی اطراف بیمار کمک می کند.

  جلوگیری از اعتیاد:

  در پیش گیری از هر اختلال یا بیماری محیطی ارایه آگاهی موثرترین راهکار است که از طریق مدارس، والدین، رسانه ها انجام می شود.
  چنانچه فردی احتمال اعتیاد در نوجوان، همسر یا یکی از اعضای نزدیک به خود را بالا ارزیابی می کند بهتر است از لحاظ جسمانی، روانی، جنسی، تحصیلی، حافظه، یادگیری و ... نسبت به این فرد توجه داشته باشد و او را راهنمایی کند تا هر مشکلی را با متخصص آن در میان بگذارد.
  اعتیاد درمان دردهای فردی است که آگاهی و اعتماد لازم برای مراجعه به متخصص را  نداشته است.

   برنامه خانواده:

  بهتر است که خانواده طبق برنامه زیر اقدام نماید.،

  ۱. عدم هم همراهی بیمار برای مصرف

  ۲. حمایت و محبت نسبت به بیمار

  ۳. پیگیری فوری و قاطعانه درمان اعتیاد

  ۴. مشارکت در درمان به عنوان بهترین و نزدیکترین عامل محیطی برای فرد بیمار

   

  پیوستن خانواده ها:

  بسیاری از خانواده ها سوال می پرسند که لازم است با بیمارشان به کلینیک مراجعه کنند؟

  بله، توصیه می شود که خانواده ها به صورت حضوری یا غیرحضوری با کادر درمان در تماس باشند.

  خاستگاه هر فردی خانواده ی اوست و شناختن خانواده بیمار به متخصصان درمانگر کمک زیادی می کند.

  باید درنظر داشت که فرد مبتلا به اعتیاد مدتها به مواد مخدر یا محرک مصرفی وابسته شده است و چنانچه هدف درمان گرفتن مواد از فرد است خلا٬ ایجاد شده  لازم است جبران شود.

  بهترین اقدام این است که خانواده با پیوستن به برنامه ی درمان حمایت اجتماعی قوی را جایگزین مواد کند تا فرد بیمار احساس تنهایی و پوچی نداشته باشد.

   

   چگونه در اعتیاد مداخله کنیم؟

  از آنجایی که اعتیاد بیماری است که طی زمان شکل گرفته است درمان آن هم زمان می برد.

  تشویق و حمایت بیمار برای شرکت در برنامه ی درمان اولین قدم است.

  روانشناس با استفاده از تکنیک های مصاحبه ی انگیزشی در بیماری که قصد ترک کردن را ندارد یا از مصرفش خسته نشده است نسبت به درمان انگیزه و اشتیاق ایجاد می کند.

  پیگیری برنامه ی درمان و حفظ تماس روزانه، هفتگی و ماهانه  بیمار با کلینیک مداخله ی مناسبی از طرف خانواده و نزدیکان است.

  مداخله تخصصی پزشک، پرستار، روان شناس و اجتناب از سرزنش و قضاوت بیمار، استفاده از داروهای لازم‌، راهنمایی کردن بیمار در راستای تعدیل افکار افسرده ساز و استرس زا  موجب بهبودی بیمار می شود.

   

  رویارویی با اعتیاد نوجوانان:

  ارایه آگاهی و صمیمیت بیشتر خانواده با نوجوان مهمترین عامل در حفظ تعادل روانی نوجوان و کاهش احتمال اعتیاد است.
  سابقه ی مصرف مواد مخدر و محرک، سابقه ی ضد اجتماعی و رفتارهای بزهکارانه، فقر و مشکلات شخصیتی در خانواده ها مهمترین عامل در ایجاد زمینه برای اعتیاد نوجوانان است.
  از طریق شناختن سبک زندگی نوجوان و فعالیت های همسالان می توان احتمال و استعداد ابتلا به اعتیادهای دارویی را ارزیابی کرد.
  بهنگام اطلاع از اعتیاد نوجوان لازم است که در فضای امن روانی بدون سرزنش، قضاوت و ترساندن نوجوان را حمایت کرد تا با صحبت از روند مصرف و هر گونه افکاری که دارد تجربیات را مورد بازبینی قرار دهد و راه رهایی از اعتیاد را دریابد.
  روان شناس با حمایت از نوجوان الگوهای تعاملی، سبک دلبستگی، امنیت روانی، واکنش های هیجانی و مهارت های او را ارزیابی و شناسایی می کند و با درک بهتر نوجوان او را در مسیر درمان همراهی می کند.
  چرا بین دو نوجوان با مشکلات مشابه، یک نفر به اعتیاد روی می آورد؟
  روی آوردن به اعتیاد بهانه نمی خواهد بلکه به زمینه مستعدی نیاز دارد و آسیب پذیری روانی افراد در چنین موقعیت هایی متفاوت است.

  رویارویی با اعتیاد در مدارس:

  بهتر است که مدارس به جای انکار اعتیاد آن را به عنوان یک بیماری منتشر شونده جدی بگیرند و نسبت به موارد زیر اقدام نمایند.
  ۱. شناختن کامل زمینه خانوادگی هر دانش آموز
  ۲. شناختن مکانیزم های روانی دانش آموزان به هنگام مشکلات
  ۳. بررسی میزان توجه، حمایت و اهمیت خانواده به اعتماد به نفس و نیاز های نوجوان
  ۴. بررسی روابط دانش آموزان با هم بعنوان نزدیک ترین الگوهای همسن.
  ۵. عدم انکار اعتیاد و احتمال مسمومیت فضای مدرسه به مصرف داروها
  ۶. زیرنظر داشتن دانش آموزان، معلمان، اطرافیان محیط مدرسه جهت شناختن منشا اعتیاد
  ۷. آموزش مهارت های لازم جهت کنترل خشم، کنترل استرس، حفظ اعتماد به نفس، الگوبرداری مناسب، و نه گفتن به جا و بدون احساس شرمندگی.


  رویارویی با اعتیاد در شرکت ها :

  اعتیاد یک بیماری پیشرونده و منتشر شونده است و چنانچه مانع آن نشوند به احتمال بالایی در هر جامعه ای گسترش می یابد.
  نکته اولیه نسبت به  اعتیاد در شرکت ها داشتن یک مسیول متخصص جهت تشخیص اعتیاد در کارکنان است.
  بعد از تشخیص اعتیاد  پیگیری و درمان در وهله ی دوم اهمیت قرار دارد. واضح است که از کار، بیکار شدن افراد کار ساده ای است اما نگه داشتن فرد در موقعیت شغلی و همراهی او در فرآیند درمان، به بهبودی بیمار و نتیجه ی درمان، کمک فوق العاده ای می کند.


  مشاوره              مراحل درمان               سم زدایی                   مشاوره تلفنی                 تماس با ما   نوشتن دیدگاه


  تصویر امنیتی
  تصویر امنیتی جدید

  سم زدایی و مکانیسم آن :
  به تمام اموری که در جهت پاک شدن بدن بیمار از مواد انجام می شود سم زدایی می گویند.(سم زدایی که در بین عامه مردم به تصفیه یا عوض کردن خون از مواد شهرت دارد اولین مرحله درمان اعتیاد به مواد مخدر است.”
  آزمایشات مواد مخدر :
  با به کارگیری کیت های تشخیصی میتوان نتیجه آن کمتر از 5 دقیقه بدست می آید .هرچند که این روش دقت بالایی در میزان ونوع مصرف را نشان نمیدهد اما برای هر گروه ماده مخدر جداگانه کیتی وجود دارد... ”
  علائم و نشانه های فیزیکی و جسمی سوءمصرف مواد :
  اعتیاد حالت سرخوشی مزمنی است که بدنبال مصرف مواد مخدر طبیعی یا صنعتی ایجاد شده به نحوی که باعث اختلال عملکرد فردی و اجتماعی فرد می شود”
  مشاوره
  مشاوره غیرحضوری در زمینه ی اعتیاد امکان پاسخگویی سریعتر به سوالات مراجعان را فراهم می کند.... برای ادامه کلیک کنید
  پیشگیری و درماناعتیاد به مواد مخدر و محرک موجب ضعف در عملکرد تحصیلی و شغلی فرد، کاهش کیفیت زندگی، مشکلات فرهنگی و اجتماعی، و بویژه اختلال در...برای ادامه کلیک کنید
  مراحل درمان
  مراجعه حضوری--روش كم كردن تدریجی ماده مخدر--در این روش بیمار معتاد می تواند با یك برنامه ریزی....برای ادامه کلیک کنید