ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

سم زدایی:

پیش گفتار

سم زدایی نخستین گام از درمان اعتیاد است گرچه در طی سم زدایی از روشهای متنوع دارویی و غیر دارویی استاده می شود اما کلونیدین (Clonidine)  به عنوان یک داروی قدیمی همچنان جایگاه خودرا در این مرحله از کنترل اعتیاد حفظ کرده است و حتی انتخاب اول است.

کلونیدین آگونیست  @2) ( آدرنرژیک و در  اصل یک داروی ضد فشار خون است که برای سم زدایی به شکل بستری و سرپایی بکار می رود کلونیدین در دوز های mg 0.6   تا mg 2  در روز البته با کنترل فشار خون بطور جدی !! بسیاری از علائم اتونومیک محرومیت از مواد مخدر را کاهش میدهد هرچند وسوسه خمودگی و رخوت -بیخوابی – بیقراری و درد عضلانی را به خوبی سرکوب نمی کند.

  به تمام اموری که در جهت پاک شدن بدن بیمار از مواد انجام می شود سم زدایی می گویند.

(سم زدایی که در بین عامه مردم به تصفیه یا عوض کردن خون از مواد شهرت دارد اولین مرحله درمان اعتیاد به مواد مخدر است.متاسفانه بسیاری از مردم سم زدایی را معادل ترک اعتیاد می دانند و فکر می کنند با سم زدایی مشکل شخص معتاد برای همیشه حل می شود

مکانیسم سم زدایی:

جالب است بدانید که در تمامی روش های سم زدایی یک اتفاق مشترک می افتد.  با عدم مصرف مواد توسط شخص مورفین موجود در بدن به تدریج از سطح سلولها جدا شده و وارد  خون می شود با گذشتن خون از داخل کبد مورفین تجزیه شده و از طریق ادرار و مدفوع خارج می شود. تنها تفاوت روشهای سم زدایی داروهایی، است که در این روش ها مورد مصرف قرار می گیرد.


مشاوره          پیشگیری و درمان          مراحل درمان           مشاوره تلفنی              تماس با ما